رخی از این گیاهان در اردیبهشت ماه و خرداد ماه و برخی زودتر دستگاه لیزر میدهند

این گیاه متعلق به دستگاه لیزر خانه های سرد بوده و حتی برفک های زمستانی را تحمل می‌نماید &# پیاز دستگاه لیزر لاله واژگون آزالیا فیستا و Azalea ambrosius آزالیا آمبروسیوس و Azalea else karger آزالیا الس گارگر و Azalea niobe آزالیا نیوبه و Azalea perle de noisy آزالیا مروارید نوازی از سایر مدل ها زیبای این گیاه خانگی محبوب و دلفریب است

نگهداری و رشد آزالیا

دستگاه لیزر آزالیا گیاهی از خانواده اریکاسه از جنس رودندرون که در دو گونه آزالیا مدام سبز و آزالیا خزان کننده یافت میشود .

با وجود اینکه عده ای مراقبت آزالیا در فضا خانه را دشوار می‌دانند البته با رعایت مواقعی که در زیر به ان اشاره می‌شود , مطمئن باشید در روز ها عید نوروز از آزالیای زیبا لبریز دستگاه لیزر و شاداب لذت خواهید پیروزی .

دستگاه لیزر دهی آزالیا :

وقتی که آزالیا شروع به دستگاه لیزر دادن می نماید آن را در جزو منزل که خنک تر است قرار داده و هرچه مکان نگهداری این دستگاه لیزر خنک خیس باشد بازه عصر دستگاه لیزر دهی و تداوم دستگاه لیزر آن بخش اعظم خواهد بود .

برای دستگاه لیزر دهی آزالیا درایام نوروز دستگاه لیزر دان آزالیا را از میانه بهمن به مکانی گرم و پر‌نور ( دمای حدودا ۱۸ تا ۲۰ جايگاه ) منتقل نمائید و چنان چه در هوای آزاد باقی بماند بطور ارگانیک در فصل بهار دستگاه لیزر دار می‌شود .

آب پاشی آزالیا :

خاک دستگاه لیزر دان آزالیا مدام مرطوب باشد و آب پاشی می بایست هنگامی صورت گیرد که خاک دستگاه لیزر دان کاملا تر شده و آب مازاد از ته دستگاه لیزر دان بیرون و آن‌گاه آب اضافی پایین دستگاه لیزر دانی بیرون شود . هنگامی که خاک دستگاه لیزر دان خشک شود دستگاه لیزر آزالیا پژمرده می گردد و آب آب پاشی را جذب نمی‌کند و آب بدون این که جذب خاک شود از کناره دستگاه لیزر دان بیرون میشود در‌این مورد ها دستگاه لیزر دان را در ظرفی بزرگی حاوی آب قرار دهید تا دستگاه لیزر دان آزالیا آب مورد نیاز خویش را از کف دستگاه لیزر دان جذب خاک نماید و بعداز حدود نیم ساعت دستگاه لیزر دان را از آب بیرون آورده تا آب مازاد جذب شده از آن بیرون گردد .

در بهار و فصل تابستان آزالیا با دقت به شرایط آب و هوایی روزانه نظیر دستگاه لیزر های باغچه نیاز به آبیاری به طور کافی دارد و از خشک شدن خاک آزالیا به طور جد بایستی جلوگیری شود یک توشه آبیاری بی نقص درطول روز کافیست .

نگهداری ازالیا پس از زمان دستگاه لیزر دهی :

بعداز تمام شدن دوره ی دستگاه لیزر دهی آزالیا دستگاه لیزر دان را در خارج ازاتاق , هوای آزاد و در موقعیتی قرار دهید که دستکم ۴ – ۵ ساعت نور مستقیم خورشید به آن تابیده شود در صورتیکه این فعالیت شکل نگیرد تعداد غنجه های آزالیا به شدت کاهش می‌یابد و دستگاه لیزر دان آزالیایی مملو از دستگاه لیزر نخواهید داشت بهترین مکان باغچه حیاط قادر است باشد .

هرس آزالیا :